- Komerční sdělení -finance
DomůFinancePokles cen pohonných hmot v EU pokračuje

Pokles cen pohonných hmot v EU pokračuje

Pokles cen pohonných hmot v Evropské unii (EU) pokračuje, ale ne tak intenzivně jako v předchozích týdnech. Přesto benzíny i nafta zlevnily v 18 státech.
Jak dále agenturu SITA informoval internetový portál natankuj.sk, Slovensko si v žebříčcích srovnávajících ceny pohonných hmot s daněmi zachovalo minulotýdenní pozice. Benzíny nás drží na 17. místě, nafta na předposledním.

Nejlevnější benzin ze zemí unie mělo ve sledovaném období Rumunsko s průměrnou cenou 95-oktanového benzínu 0,873 eura za litr. První místo v žebříčku cen nafty získalo Bulharsko s průměrnou cenou 0,803 eura za litr. Průměrná cena benzínu s oktanovým číslem 95 dosáhla na Slovensku k 20. červenci letošního roku 1,167 eura a nafty 1,112 eura za litr.

Při porovnávání cen benzinů bez daní v rámci zemí EU je Slovensko s průměrnou cenou 0,466 eura za litr na 20. místě. Průměrná cena benzinů bez daní je na Slovensku v porovnání s prvním Bulharskem vyšší o 0,083 eura za litr. V žebříčku cen nafty bez daní je Slovensko s průměrnou cenou 0,453 eura na 17. příčce ze zemí EU. Bulharsko na prvním místě má v průměru litr této pohonné látky bez daní levnější o 0,091 eura za litr.

Při porovnávání cen s daněmi s ostatními zeměmi Visegrádské čtyřky a Rakouska má Slovensko nejvyšší ceny benzínu i nafty. Druhý nejdražší benzin i naftu s daněmi má Česká republika. Benzín má od nás levnější o 0,062 eura za litr a naftu o 0,082 eura za litr.

Při porovnávání cen bez daní s ostatními státy Visegrádské čtyřky a Rakouska má od Slovenska nižší cenu benzínu Rakousko o 0,065 eura za litr a Maďarsko a 0,02 eura za litr. Naftu bez daní má levnější pouze Rakousko, a to o 0,035 eura za litr.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek