- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyPlazmová svářečka aneb proč vsadit na tento přístroj?

Plazmová svářečka aneb proč vsadit na tento přístroj?

Pryč jsou doby, kdy byly kovové materiály děleny pouze speciálními řezacími kotouči potažmo konvenčními řezačkami, které však zdaleka nedosahovaly uspokojivých výsledků. Moderní ekonomika a průmyslové provozy kladou na dodavatele obrovské nároky, čemuž se všichni řemeslníci museli přizpůsobit. K tomu jim navíc pomohla plazmová řezačka, která je díky nízké pořizovací ceně dostupná téměř všem profesionálům.

Maximální tloušťka řezu

Plazmová svářečka se v současné době běžně používá k dělení elektricky vodivých materiálů, a to při vynikající přesnosti a také rychlosti. To je zapříčiněno extrémně vysokou teplotou vyfukované plazmy, která dosahuje hranice několika tisíc stupňů celsia. Přesnost řezu je však kromě samotného přístroje závislá také na zkušenostech obsluhy. Plazmová řezačka je však na ovládání relativně jednoduchá, takže se s ní naučí pracovat každý řemeslník během několika desítek minut. Maximální tloušťka řezu se pak pohybuje na hranici 18 milimetrů.

Kde je možné svářečku použít?

Plazmový řezací stroj je však u firem zpracovávající kovy oblíbený také díky jednoduchosti použití. K zapnutí svářečky totiž není potřeba žádné speciální vybavení, neboť si přístroj vystačí s připojením do 220 V zásuvky a 16 A jističem. Modernější svářečky dokonce disponují integrovaným kompresorem, takže u nich zcela odpadá nutnost připojení k externímu přívodu vzduchu. Díky tomu jsou takové přístroje oblíbené hlavně na velkých stavbách nebo rozsáhlých zpracovatelských provozech.

Hlavní výhody invertorové svářečky

Pokud stále váháte s pořízením plazmové řezačky, měli byste si takový přístroj vyzkoušet přímo v provozu. Za relativně nízkou investici totiž zásadním způsobem zrychlíte proces dělení kovových materiálů, a to prakticky na jakémkoliv místě. Další obrovskou výhodou je skvělá dostupnost náhradních dílů ze specializovaného elektronického obchodu, kdy se jedná například o plazmový hořák.

Potřebujete-li dělit kovy rychle a s vysokou přesností, pak je plazmová řezačka tím pravým pomocníkem. Jeho pořízení rozhodně nebudete litovat.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek