- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníČR: Praha dá miliony korun na přilákání turistů

ČR: Praha dá miliony korun na přilákání turistů

Pražská radnice chce z důvodu dopadů krize a úbytku turistů v hlavním městě spustit na podzim v zahraničí masivní kampaň s cílem oživit zájem turistů o návštěvu Prahy.
Od října do prosince by se měla reklama objevit na internetu a vysílat by ji měly stanice jako CNN, BBC, EuroNews či National Geographic. Za televizní a internetovou reklamu je Praha připravena zaplatit 50 milionů Kč (1,9 milionu eur), dalších 30 milionů Kč (1,2 milionu eur) investuje radnice do propagace města na veletrzích.

Záměr reklamou přilákat do Prahy nové turisty z Evropy, ale iz Asie, dnes představil Milan Richter, který na radnici odpovídá za oblast kultury.

Praha má již delší dobu problém se změnou skladby turistů a v posledních měsících is poklesem jejich počtu. K tomu se před několika dny přidala i negativní zpráva o krizi mezinárodní kongresové turistiky v Praze a v celém Česku. Hlavní město ČR dokonce přiznalo, že jím vlastněné a nákladně zrekonstruované Kongresové centrum Praha nedokáže splácet úvěr před devíti lety, a proto Praha zvažuje, že hotelovou část centra prodá.

Loni se v Praze konalo pouhých 74 tvz. velkých kongresů, mimo Prahu jen 18. Hlavnímu městu ČR to vyneslo jen 13. místo a Česku až 30. místo ve světě.

Za velký kongres je považována akce s nejméně 300 účastníky, kteří v dané destinaci přenocují nejméně tři noci. Kongresová turistika je považována za lukrativní byznys, protože „kongresový turista“ utratí v zemi pobytu v průměru dvakrát více peněz než běžný turista.

Světový primát mezi městy patří Vídni a Paříži, kde bylo loni 139 velkých kongresů. Prahu předběhl nejen Berlín, ale také Budapešť a další evropská města.

Jak pro TASR uvedl mluvčí asociace českých cestovních kanceláří Tomio Okamura, podle Mezinárodní kongresové asociace (ICCA) se v roce 2008 konalo ve světě 7475 velkých mezinárodních kongresů. Nejvíce jich bylo v USA – 507. V první světové desítce figurují Německo (402), Španělsko (347), Francie (334), Velká Británie (322), Itálie (296) a Nizozemsko (227).

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek