- Komerční sdělení -finance
DomůFinanceCena ropy poklesla, zlato naopak mírně posílilo

Cena ropy poklesla, zlato naopak mírně posílilo

Cena ropy ve středu mírně poklesla, pod což se podepsaly rostoucí americké zásoby benzínu a dalších paliv, ale i slabá poptávka.
Podle zprávy Amerického federálního úřadu pro energetiku (EIA) se zásoby benzinu v zemi zvýšily v týdnu do 17. července o 800 tis. barelů, zásoby dalších ropných produktů jako je topný olej a motorová nafta přitom dosáhly nového 25letého maxima. Nárůst zásob nastal po oslabení poptávky po palivech, která je spojena s průmyslovou aktivitou, přičemž za poslední čtyři týdny ve srovnání s loňským rokem se poptávka propadla o 11%. Celková poptávka po rafinérských produktech poklesla v USA na meziroční bázi o 4,8 %, zatímco vytíženost rafinerií se v polovině letní motoristické sezóny snížila o 2,1 %. Lehká americká ropa si odepsala 21 centů na 65,4 USD za barel, londýnská ropa Brent naopak posílila o 34 centů na 67,21 za barel.

Trh se zlatem si ve středu polepšil nad hranici 950 USD za unci, což zapříčinily přetrvávající obavy z vývoje ekonomiky, ale jednoznačné rozhodnutí americké centrální banky bojovat s inflací mohou v krátkodobém období cenu žlutého kovu dále oslabovat. Na obchodování se zlatem ovlivňovalo i oslabení americké Wall Street, které se nedařilo pro zklamání s výsledky bank a poklesu akcií energetiků. Spotová cena zlata se v 19:40 GMT nacházela na úrovni 950,2 USD za unci. Srpnový kontrakt na newyorské divizi COMEX si připsal 6,4 USD na 953,3 USD za unci. (1 EUR = 1,4191 USD)

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek