- Komerční sdělení -finance
DomůFinanceCena ropy klesla zpět pod hranici 67 USD za barel

Cena ropy klesla zpět pod hranici 67 USD za barel

Cena ropy mírně klesla a dostala se pod hranici 67 USD (47,09 eura) za barel. Komodita si však udržela většinu zisku z podcházejícího dne, kdy zdražila téměř o 3 % a dosáhla nejvyšší úrovně za tři týdny.
Barel (159 litrů) lehké americké ropy se zářijovým kontraktem se dnes v poledne v Singapuru prodával po 66,85 USD. To je o 31 centů méně než předchozí den na konci obchodování, který komodita uzavřela při ceně 67,16 USD za barel. V průběhu čtvrtka (23. července) ropa zdražila o 1,76 USD nebo o 2,69%. Cena severomořské ropné směsi Brent dnes klesla o 21 centů na 69,04 USD za barel.

Důvodem čtvrtečního růstu cen ropy byly dobré hospodářské výsledky amerických firem M&Co a AT&T i zvýšení prodeje domů v USA v červnu. To vyvolalo naději, že americká ekonomika už směřuje ven z recese. Ale později zveřejněné výsledky společností Microsoft a Amazon již nebyly tak povzbuzující. Obchodníci nyní vyčkávají na statistiky o vývoji nezaměstnanosti a index ekonomického sentimentu, které by jim měly poskytnout detailnější obraz o stavu ekonomiky Spojených států.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek