- Komerční sdělení -finance
DomůZajímavostiAntropologie a její praktické využití

Antropologie a její praktické využití

Antropologie se vyvinula z mnoha různých činností mezi něž patří mimo jiné hledání zkamenělin, badatelská činnost, dokumentární filmová tvorba, paleontologie, primatologie, obchodování se starožitnostmi a kurátorství.

Stejně tak její vznik podmínily již dříve existující odvětví jako filologie, etymologie, genetika, regionální analýza, etnologie, historie, filozofie a religionistika.

Z tohoto důvodu je velmi obtížné celý obor výstižně charakterizovat a učinit tak navíc stručně. Prakticky lze říci, že zkoumá člověka v jeho mnohoznačnosti. Prioritně zaujímala tato disciplína z počátku náhled historický a zaměřovala se na mimoevropské kultury.

Postupem doby však prožila obrat a dnes už se věnuje rovněž prostředí evropského sociokulturního okruhu. Poznatky antropologie se tak mimo jiné staly velmi dobře uplatnitelné v každodenní realitě. Kde všude nacházejí využití? Dozvíte se mimo jiné v našem textu.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech. 

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o slavných malířích a malířkách, jako je například nizozemští umělci Rembrandt a Vincent van Gogh nebo mexická malířka Frida Kahlo.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek